Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soka sokak gezerek, vatandaşı bilgilendiriyor.Bartın İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, KADES aplikasyonunun hayati önemine dikkat çekti. Ekipler, şiddete maruz kalındığında acil desteğe ulaşabilmek ve durumunu bildirmek için hazırlanan KADES uygulamasını anlattı.Kısaca KADESEmniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve acil durumlarda ilk akla gelen müdahale uygulaması olan KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kurulan bir uygulama.Bartın'da Bilgilendirme SürüyorBartın'da görevli polis ekipleri, il genelinde vatandaşa herhangi bir şiddet durumunda KADES uygulamasının hayati önem taşıdığını ve uygulamanın güvenirliğini vatandaşlarla paylaştı. Bartin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin açıklama yapılarak, "Aile İçi ve Kadına Şiddetle Mücadele konularıyla karşı karşıya kalındığında; vatandaşlarımıza Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında, uygulamanın önemi ve kullanıma yönelik bilgilendirmeler gerçekleştirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.MUHABİR - EDA KOÇ
GÜNCEL
Yayınlanma: 07 Haziran 2024 - 10:33
BU UYGULAMAYI TELEFONUNUZA İNDİRİN
Bartın'da görevli polis ekipleri, sokak sokak gezerek bu uygulamanın önemini anlatıyor.
GÜNCEL
07 Haziran 2024 - 10:33