Bu yıl üçüncüsü düzenlenen sergi, 31 Mayıs tarihinde saat 18.30’da Bartın Belediyesi Yalı Yaşam Merkezi Sanat Galerisi'nde açılacak. Sergide, doğa yürüyüşçüleri Erdoğan Atmış, Mehmet Demircioğlu, Cemal Kılıç, Soner Kayı ve Mustafa Şahin'in objektifinden yansıyan birbirinden etkileyici fotoğraflar yer alacak.
“Mevsimler, Orman ve Patika” teması ile doğanın farklı yüzlerini, mevsimlerin değişimini ve patikalarda keşfedilen güzellikleri gözler önüne serecek olan sergi, ziyaretçilerine doğanın büyüleyici dünyasında bir yolculuk sunmayı amaçlıyor. Fotoğraflar, doğanın dört mevsimini ve ormanların derinliklerindeki patikaları adeta birer sanat eseri gibi sergileyecek.
31 Mayıs’ta saat 18.30’da gerçekleşecek açılış töreninin ardından, sergi 3 Haziran tarihine kadar gezilebilecek. Sergiyi ziyaret etmek isteyenler için Bartın Belediyesi Yalı Yaşam Merkezi Sanat Galerisi gün boyu açık olacak. Bu etkinlik, doğa severler ve fotoğraf sanatına ilgi duyan herkes için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.
Sergide eserleri yer alacak olan Erdoğan Atmış, Mehmet Demircioğlu, Cemal Kılıç, Soner Kayı ve Mustafa Şahin, doğa yürüyüşleri sırasında yakaladıkları anları ve doğanın saf güzelliklerini fotoğraflarıyla ölümsüzleştiriyorlar. Her bir sanatçının farklı bakış açıları ve fotoğrafçılık teknikleri ile çekilmiş eserleri, ziyaretçilere geniş bir perspektif sunacak.
Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu fotoğraf sergisi, çevreye olan duyarlılığı artırmayı ve doğanın korunması konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Doğanın korunmasının önemine dikkat çekerken, sanatın gücü ile bu mesajı geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.
Haber Merkezi