Türkiye Basketbol Federasyonu 2023-2024 sezonu faaliyet programında yer alan, U14 Kulüpler Arası Küçük Erkekler Basketbol il Birinciliği müsabakalarında Ata Su Sporları Kulübü , TOKİ İlköğretim Okulu, Basketbol Akademispor ve Gündoğduspor takımları kıyasıya bir mücadele sergiledi.
Bartın Basketbol İl Temsilciliği ve Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kulüpler arası U-14 Küçük erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarının son gününde Gündoğduspor- Ata Su Sporları kulübü ile TOKİ Spor kulübü- Bsketbol Akademispor takımları karşı karşıya geldi.
U-14 Kulüpler arası küçükler basketbol müsabakalarında ilk iki maçını kazanan Gündoğdudpor son maçında Ata Su Sporları kulübü ile karşı karşıya geldi. Ömertepesi kapalı spor salonunda oynanan karşılaşmayı Bartın Gençlik ve Spor il Müdürü Halil Akkaş, Bartın Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burhan Çetin, Okul Sporları Şube Müdürü Selim Şahan Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar, basketbolseverler ve sporcu velileri izledi.
İki takım arasındaki mücadeleyi ilimiz basketbol hakemlerinden Burhan çetin ve Çelikhan Ünal yönetti. Maça hızlı başlayan Gündoğsuspor ilk periyotta etkili bir oyun ortaya koydu. Üst üste sayı bulan Gündoduspor ilk periyotu 16-4 kazandı.
İlk periyotu rahat kazanan Gündoğduspor ikinci periyotta rakibi karşısında etkili bir oyun sergiledi. Gündoğduspor geliştirdiği ataklarda pota altında sayı üretirken son 2 dakikaya üst üste bulduğu sayılarla 19 sayı alırken devreyi 29-10’luk skorla kapattı. Üçüncü periyotta aradaki farkı iyice artıran Güngoğduspor üst üste bulduğu sayılarla periyotu 45-18 aldı. Dördüncü periyotta rakibi karşısında bulduğu sayılarla farkı git gide artıran Gündoğduspor periyotu 8-5 karşılaşmadan da 53-23 galip ayrıldı. Son maçta karşılaştığı Ata Su Sporları takımını 53-23 mağlup eden Gündoğduspor Kulüpler arası U-14 küçükler basketbol müsabakalarında şampiyon oldu. Kulüpler arası U-14 Küçükler basketbol müsabakalarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Gündoğduspor ilimizi bölge şampiyonasında temsil edecek.
Muhammet Bayraktar