Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Amasralı hemşerilerine yönelik özel bir jestle yeni yılı karşılıyor.
Başkan Çakır, "Yeni yılı kucaklamaya hazırlandığımız şu günlerde, Amasralı hemşerilerimize Çeşm-i Cihan gibi zarif, güçlü ve renkli 7 bin lale hediye ediyoruz. Bugün Belediye Binamızda, 14.00’de başlayıp yarın da devam edecek olan lale soğanı dağıtım etkinliğine tüm hemşerilerimiz davetlidir" dedi.
Yeni yılın coşkusunu Amasra'ya özgü güzelliklerle birleştirmeyi amaçlayan Belediye Başkanı Recai Çakır, lale dağıtım etkinliğinin hem şehre renk katacağını hem de doğanın güzellikleriyle buluşmayı sağlayacağını belirtti.
Lale soğanlarının dağıtımının bugün saat 14.00'te Belediye Binası önünde başlayacağını ifade eden Başkan Çakır, etkinliğin yarın da devam edeceğini söyledi.
Amasra halkını bu anlamlı etkinliğe katılmaya davet eden Başkan Çakır, "Bu güzel laleleri, şehrimizin her köşesinde görmek istiyoruz. Hep birlikte, yeni yılı coşku içinde karşılayalım" şeklinde konuştu.
ŞEVVAL ALTINTAŞ