Yaşamanın ve çalışmanın daha olanaklı olduğu şehirleri en düşük puandan en yüksek puana sıralayan Forbes, sıralamada beklenmedik bir ismi birinci sıraya yerleştirdi.
Türkiye genelindeki 30 şehrin sıralandığı yaşanabilirlik endeksi araştırmasında, komşu iller Zonguldak ve Karabük dikkat çekerken, Bartın'ın listenin dışında kaldığı belirlendi. Zonguldak, 48,30 genel endeks puanı ile 25. sıraya yer alırken, 50,31 puanla Karabük şehri 20. sırayı elde etti.Ancak en dikkat çeken nokta, Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri olarak İstanbul'un birinci sırada yer alması oldu. Bu sonuç, genellikle büyük metropollerin yaşanabilirlik endekslerinde alt sıralarda yer aldığı göz önüne alındığında şaşırtıcı bir bulgu olarak değerlendirildi.Forbes'un yaşanabilirlik endeksi araştırması, Türkiye'nin farklı şehirlerindeki yaşam koşullarını değerlendirirken, özellikle iş ve çalışma olanakları, konut fiyatları, sağlık hizmetleri ve eğitim gibi faktörleri göz önünde bulundurdu. Bu sonuçlar, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki şehirler arasındaki yaşam kalitesi farklılıklarını ortaya koymak adına önemli bir kaynak olarak değerlendirildi.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Türkiye genelindeki 30 şehrin sıralandığı yaşanabilirlik endeksi araştırmasında, komşu iller Zonguldak ve Karabük dikkat çekerken, Bartın'ın listenin dışında kaldığı belirlendi. Zonguldak, 48,30 genel endeks puanı ile 25. sıraya yer alırken, 50,31 puanla Karabük şehri 20. sırayı elde etti.Ancak en dikkat çeken nokta, Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri olarak İstanbul'un birinci sırada yer alması oldu. Bu sonuç, genellikle büyük metropollerin yaşanabilirlik endekslerinde alt sıralarda yer aldığı göz önüne alındığında şaşırtıcı bir bulgu olarak değerlendirildi.Forbes'un yaşanabilirlik endeksi araştırması, Türkiye'nin farklı şehirlerindeki yaşam koşullarını değerlendirirken, özellikle iş ve çalışma olanakları, konut fiyatları, sağlık hizmetleri ve eğitim gibi faktörleri göz önünde bulundurdu. Bu sonuçlar, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki şehirler arasındaki yaşam kalitesi farklılıklarını ortaya koymak adına önemli bir kaynak olarak değerlendirildi.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Bartın'da yaşamak güzeldir. En yaşanabilir bir şehirdir. İnsanların aklını karıştırmayın
Bartın en yaşanabilir bir şehirdir. Başka şehirleri yazanlar hayal görüyorlar
Chat gpt nin forbesidir o sallamasyon tamamen
Akıl almaz şekilde fiyat biçtikleri ev ve dükkan kiralarını baz almışlardır
Bartın güzel olabilir önceki başkanlar sol görüşlü zihniyet bartına yatırım geliştirme gibi faaliyetler yapmamamış.anca devlet birşeyler yapmaya çalıştıysa anca.biraz insanları tembel olabilir