Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Arslan, mesajında anneliğin kutsallığını vurgulayarak, annelerin fedakarlıklarını ve önemini anlattı.Arslan mesajında, "En kıymetlilerimiz, sevgili annelerimiz; 9 ay karnınızda, kendi ayaklarımız üzerinde duruncaya kadar kucağınızda taşıdığınız için mi? Sayısız geceler uykusuz kaldığınız için mi? Bizim karnımız doymadan siz doymadığınız için mi? İlk eğitmenimiz, ilk öğretmenimiz olduğunuz için mi? Her an, her yaşta gözünüzden bile sakındığınız için mi? Doğrumuzda, yanlışımızda, iyi kötü her günümüzde yanımızda olduğunuz için mi? Yoksa karşılıksız bir sevgiyle, yıllarca süren bir sabırla bizleri büyüttüğünüz için mi kutlamalıyız Anneler Gününüzü? Bizler bunların hepsinin ayrı ayrı kıymetini biliyor, sırf annemiz olduğunuz için sizleri çok seviyoruz." ifadelerine yer verdi.Vali Arslan, annelerin emeklerinin karşılıksız olduğunu ve bu fedakarlıkların minnetle anıldığını belirtirken, "Bizler evlatlarınız olarak üzerimizdeki haklarınızı hiçbir şeyle ödeyemeyeceğimizin farkındayız. Bizlere verdiğiniz tüm emekleriniz için sizlere minnettarız" dedi.Son olarak, sağlıklı nesiller yetiştirmenin önemine değinen Vali Arslan, toplumun temelini oluşturan annelerin fedakarlıklarıyla yuvaları bir arada tuttuklarını vurgulayarak, tüm annelerin Anneler Günü'nü en kalbi duygularıyla kutladı. Arslan, mesajını şehit anneleri ve vefat etmiş tüm anneleri de rahmetle anarak noktaladı.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 12 Mayıs 2024 - 07:59
Bartın Valisi'nden Anneler Günü Mesajı
Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNCEL
12 Mayıs 2024 - 07:59