Bartın İl Emniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, gençlerin aidiyet duygusunu geliştirmek, ayrımcılıkla mücadele etmek, ve terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri konularında farkındalık oluşturmak amacıyla "GENÇLİK VE GÜVENLİ GELECEK" isimli bir proje başlattı. Bu kapsamda, Bartın Lisesi ve Şerife Bacı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ndeki öğrencilere yönelik olarak bilgilendirme konferansları düzenlendi.Projenin temel hedefi, gençler arasında sağlam bir toplumsal aidiyet duygusu oluşturarak toplumun bir parçası olduklarına dair bilinç oluşturmak ve aynı zamanda ayrımcılıkla mücadele etmelerine yardımcı olmaktı. Konferanslar, terör örgütlerinin gençleri nasıl etkilediği, eleman kazanma yöntemleri ve bu tür tehlikelere karşı nasıl korunabilecekleri konularında detaylı bilgiler içerdi.Konferanslarda, uzman konuşmacılar gençlere, ailelere ve eğitimcilerine çeşitli stratejilerle donatılarak, potansiyel tehlikeler konusunda bilinçlenmelerine yardımcı oldular.Projenin gelecekte de benzer etkinliklerle devam edeceği belirtilirken, gençlerin bu tür bilgilendirme etkinliklerine katılımının önemine vurgu yapıldı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, gençlerin güvenli bir ortamda yetişmeleri ve topluma olumlu katkılarda bulunmaları için çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.ŞEVVAL ALTINTAŞ
ASAYİŞ
Yayınlanma: 17 Aralık 2023 - 00:43
Bartın Emniyeti gençlerle buluştu
"GENÇLİK VE GÜVENLİ GELECEK" Projesi kapsamında bilgilendirme konferansları düzenlendi.
ASAYİŞ
17 Aralık 2023 - 00:43
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir