Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık'ın başkanlığında, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, ve Bartın Su Ürünleri Yetiştiriciliği Kooperatifi yetkililerinin katılımıyla Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda su ürünleri yetiştiriciliği yatırım planlamasına yönelik bir istişare toplantısı düzenlendi.
Yaklaşık 60 kilometre sahil şeridine sahip Bartın'da denizel ekonominin geliştirilmesi amaçlanan toplantıda, su ürünleri yetiştiriciliği imkânları ve bu alanda yapılacak yatırım planlamasına yönelik çalışmalar ele alındı.Toplantının açılış konuşmasını yapan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, denizel ekonominin güçlendirilmesi için yapılan bu toplantının önemine vurgu yaptı. Daha sonra söz alan BAKKA Zonguldak YDO Koordinatörü Mustafa Ayhan İnanır, Zonguldak'taki su ürünleri yetiştiriciliği tecrübelerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, su ürünleri yetiştiriciliği yatırımının önemi, Türkiye genelindeki mevcut durum, yer seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, sektöre yönelik teşvik ve destekler, Zonguldak'taki deneyimler, Bartın için muhtemel yol haritası ve yerel paydaş seçimi konularına odaklanıldı.Toplantı, katılımcıların görüş ve önerileriyle zenginleşerek son buldu. Bartın'da su ürünleri yetiştiriciliği konusundaki planlamalar, sektöre dair yapılan bu önemli toplantıda ele alındı ve gelecekte atılacak adımlara ışık tutacak önemli bir platform oluşturdu.ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/411483131_684276090500688_4349997246454137249_n.jpg)