23 Türk mürettebatın bulunduğu kuru yük gemisi, 12 Ocak'ta Bartın'ın Kurucaşile ilçesinin 18 deniz mili açığında, uluslararası sularda seyrederken temizlik işlerinden sorumlu Mücahit Şener'in kaybolduğu bildirildi. Mürettebat, Şener'e ulaşamayınca denize düştüğü şüphesiyle ihbarda bulundu. Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı Zonguldak, Amasra ve İnebolu'daki sahil güvenlik botları, aynı gün denizde arama çalışmalarını başlattı ancak Şener'e ait izlere rastlanamadı.
Şu ana kadar devam eden arama çalışmalarında, Bartın ile Zonguldak arasında denizde 3 bin 720 kilometrekarelik bir alan üzerinde Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı 1 uçak, 1 helikopter, 2 bot ve 30 personel ile arama yapılıyor. Mürettebatın kaybolduğu tarihten itibaren geçen 12 günde Şener'e ait herhangi bir iz veya bulgu bulunamamış durumda.Şener'in PaylaşımıMücahit Şener'in sosyal medya hesabında yer alan bir paylaşımında, 'Anlatmayla bitecek olsaydı bu bendeki ömür, işte o zaman gerek kalır mıydı yaşamaya' şeklinde bir yazının yer aldığı görüldü. Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ederken, arama çalışmaları etkin bir şekilde sürdürülmekte.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Şu ana kadar devam eden arama çalışmalarında, Bartın ile Zonguldak arasında denizde 3 bin 720 kilometrekarelik bir alan üzerinde Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı 1 uçak, 1 helikopter, 2 bot ve 30 personel ile arama yapılıyor. Mürettebatın kaybolduğu tarihten itibaren geçen 12 günde Şener'e ait herhangi bir iz veya bulgu bulunamamış durumda.Şener'in PaylaşımıMücahit Şener'in sosyal medya hesabında yer alan bir paylaşımında, 'Anlatmayla bitecek olsaydı bu bendeki ömür, işte o zaman gerek kalır mıydı yaşamaya' şeklinde bir yazının yer aldığı görüldü. Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ederken, arama çalışmaları etkin bir şekilde sürdürülmekte.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI