CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü'nü kutlayarak çevre bilincinin önemine vurgu yaptı. Bankoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, iklim değişikliği, doğal kaynakların azalması ve artan nüfus gibi faktörlerin, çevresel sürdürülebilirliğin önemini her geçen gün daha fazla ortaya koyduğunu belirtti. Bu bağlamda, peyzaj mimarlarının önemine dikkat çekerek, bilimsel gerçeklerle desteklenen sürdürülebilir bir dünyanın inşası için onların uzmanlığına olan ihtiyacın arttığına işaret etti.
CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Gününü kutladı. CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Değişen iklim, azalan doğal kaynaklar, artan nüfus nedeniyle yaşadığımız her yerde çevremizden bağımsız bir hayatın mümkün olmadığını her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Yaşadığımız her yerde bu koşulları iyileştirecek, bilimsel gerçeklerle sürdürülebilir bir dünya için profesyonelliklerine her zamankinden çok ihtiyacımız olan peyzaj mimarların Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi