Türkiye Futbol Federasyonu 31 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel seçiminden dolayı ertelediği Bölgesel Amatör Lig’de 22.hafta karşılaşmaları 7 Nisan Pazar günü oynandı. Ligde zirve yarışında değişiklik olmadı. Lider Türk Metal 1963 spor Samsun Büyük Şehir Belediyespor ile oynadığı zorlu mücadeleden bir puanla ayrıldı ve kalan 4 haftaya moralli girdi.
BAL 12.Grup’ta mücadele eden Bartınspor, 22.hafta deplasmanda Çarşambaspor’a konuk oldu. Karşılaşmaya hızlı başlayan Bartınspor 2.dakikada öne geçtiği maçın ilk yarısını üst üte yediği gollerle 3-1 mağlup kapattı. Karşılaşmanın ikinci yarısında ev sahibi takımın etkili oynadığı maçtan 7-2 mağlup ayrılan kırmızı-siyahlı temsilcimiz haftayı puansız kapattı. Temsilcimiz rakibine 7-2 mağlup olurken lig tarihinde en farklı yenilgi aldı. Temsilcimiz geride kalan 22 maçta topladığı 22 puanla grupta 10.sırada yer alıyor.
Türk Metal 1963 Spor Samsun deplasmanında 1-1 berabere kalarak bir puan hanesine yazdırdı. Şu an Bölgesel Amatör Ligde 53 puanla lider olarak yer alıyor. En yakın takipçisi ile arasında 5 puan fark bulunuyor. Şampiyonluk yarışında oldukça uzaklaşan Niksar Belediyespor, 22.hafta deplasmanda konuk olduğu Çankırı Saray 18 Spor’u 1-0 mağlup etti ve haftayı 3 puanla tamamladı.
BAL 12.Grup’ta 22.hafta maç sonuçları
Samsun Büyük Şehir Belediyespor 1-1 Türk Metal 1963 spor
Çankırı Saray 18 spor 0-1 Niksar Belediyespor
Çarşambaspor 7-2 Bartınspor
Suluova Sebatspor 2-3 Ünye 1957 spor
Safranboluspor 3-0 Boyabat 1868 spor (Hükmen)
Osmancık Belediyespor 0-3 Kstamonu özel İdare Köy.Hiz.Spor (Hükmen)
Perşembespor 0-3 Alaçamspor (Hükmen)