Bölgesel Amatör Lig’de 2023-2024 sezonu 12 grupta oynanan sezonun son hafta karşılaşmaları ile sona erdi. BAL’da 12 grupta sezonu şampiyon olarak tamamlayan 12 takım 3.Lige yükselmeyi başardı. 12 farklı şehir, 12 farklı takım 2024-2025 sezonunda 3.Lig heyecanı yaşayacak.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2010 yılından bu yana yarı profesyonel olarak uygulanan Bölgesel Amatör Ligde 2023-2024 sezonu oynanan son hafta karşılaşmaları ile sona erdi. 12 gruptan oluşan ligde, 12 farklı şehri temsil eden 12 takım, şampiyon unvanla adını TFF 3. Lige yazdırdı.
5 Mayıs’ta sezon tamamlandı
Bölgesel Amatör Lig’de 2023-2024 sezonu 13 -15-15 Ekim 2023 tarihinde başladı. BAL’da sezon 5 Mayıs Cumartesi günü oynanan son hafta karşılaşmaları ile sona erdi.
30 hafta süren lig maratonun sonunda, gruplarında şampiyon olan takımlar statü doğrultusunda direkt olarak TFF 3. Lige yükseldi. BAL’da bu sezon terfi sevinci yaşayan takımlar İstanbul, Tekirdağ, Bursa, İzmir, Muğla, Ankara, Niğde, Şanlıurfa, Mardin, Rize, Yozgat ve Kırıkkale’yi temsil ediyor.
BAL 12.Grup’ta bu sezon 14.kez mücadele eden temsilcimiz Bartınspor oynadığı 26 maçta 9 galibiyet,5 beraberlik,12 mağlubiyet aldı. Ligde 32 puan toplayan Bartınspor ligide 9.cu sırada tamamladı. Bartınspor BAL tarihinde ikinci kez orta karadeniz grubunda mücadele etti.
Bölgesel Amatör Ligde diğer grup şampiyonlarını Beykoz İshaklıspor (İstanbul), Çorluspor 1947 (Tekirdağ), Nilüfer Belediye FK (Bursa), Tire 2021 FK (İzmir), Muğlaspor (Muğla), 1926 Polatlı Belediyespor (Ankara), Niğde Belediyespor(Niğde), Viranşehir Belediyespor(Şanlıurfa), Mazıdağı Fosfatspor(Mardin), Smart Holding Çayelispor(Rize), Yozgat Belediye Bozokspor(Yozgat) ve Türk Metal 1923 Spor(Kırıkkale) oluşturdu.