Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Bartın Şube Müdürlüğü, av koruma faaliyetlerinde görev alan personeline silah ve atış eğitimi düzenledi.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen eğitimde, Bartın Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli personeller de yer aldı. Eğitim, emniyet atış poligonunda uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü uzmanları tarafından verilen eğitim kapsamında, katılımcılara temel bilgilendirme eğitimi sunuldu. Ayrıca, personele silah tutuş şekilleri, silahların sökülüp takılması ve atış talimi konularında pratik bilgiler aktarıldı.
ŞEVVAL ALTINTAŞ