Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, iş hayatında mücadele veren emekçi kadınları ziyaret etti. Tüm kadınların bu özel gününü kutlayan Belediye Başkanı Çakır, “Amasra, kadınları güçlü bir kent. Kadınlar güçlü oldukça toplum da güçlü oluyor” ifadelerini kullandı.
"Kadınlar Güçlü Oldukça, Toplum Da Daha Güçlü Oluyor"
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçe bazındaki programını aktaran Belediye Başkanı Recai Çakır, “Bugün Amasra’da kadın esnaflarımıza, çalışanlarımıza hediyeler takdim ederek başladık. Aslında bugün bizim için ekstra değerli. Amasra aynı zamanda Anadolu’nun ilk kadın yöneticisi Kraliçe Amastris’in kenti. Amasra, kadınları güçlü bir kent. Kadınlar güçlü oldukça, toplum da daha güçlü oluyor. Bu mantıkla bugün öğleden sonra Amasra’da Partilimiz ve dostlarımız kadınlarla birlikte dünyanın ilk önce “Seçme ve Seçilme Hakkı”nı elde edilen kadınlarının yaşadığı, Türkiye’yi var eden Atamızın huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bugünü taçlandırdık. Tüm gün kadınlarımız ile birlikte olmak, kadınları güçlü, demokrasisi güçlü bir ülke umuduyla çaba göstermek bizim için de son derece keyifliyli. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve kadınlarımızı her zaman en önde tutan partimiz ve belediyemiz adına Amasra halkına teşekkür ediyoruz” dedi.
MUHABİR - EDA KOÇ