AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın'ın terzilik geleneğinin son ustalarından biri olarak bilinen Ali Haydar Yavuzdemir'e, özel bir ziyarette bulundu. Kurucaşile ilçesinde faaliyet gösteren Arel Terzihanesi'nde gerçekleşen buluşma, siyaset ve geleneksel el sanatları arasında anlamlı bir köprü kurdu. Yavuzdemir, Bartın'ın dışında da tanınan ve talep gören bir terzi olarak özellikle Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerden gelen özel siparişlerle adını duyurmuş bir isim. Ancak bu kez özel bir isim için çalışmanın heyecanını yaşadı: AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz için özel bir takım elbise dikmek.
Siyaset arenasında bir milletvekilinin terzi ziyareti, sıradışı bir olay olarak dikkat çekti. Ancak bu buluşma, geleneksel el sanatlarının ve yerel zanaatkarların önemine dair güçlü bir mesaj taşıdı.Milletvekili Aldatmaz'ın terzi ziyareti, sadece giyim tarzını belirleme sürecinin bir parçası olmaktan öte, yerel ekonominin ve kültürel mirasın korunması konusundaki hassasiyetini de yansıttı.Yavuzdemir'in ustalıkla diktiği ceketin prova süreci, hem milletvekili hem de terzi için özel bir anı oluşturdu. Bu buluşma, Bartın'ın kültürel zenginliğini ve el sanatlarının önemini vurgulayarak, siyaset ve geleneksel meslekler arasında güçlü bir iş birliği örneği sergiledi.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/IMG20240326124114.jpg)