TÜFAD Zonguldak Şubesi’nin 20 Mayıs Pazartesi günü yapılan olağan genel kurul çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ertelenmişti.
Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda 27 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen yapılan TÜFAD Zonguldak Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu Toplantısında mevcut başkan tek liste ile gidilen seçimde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Mevcut Başkan Ahmet Birdal’ın tek aday olarak gireceği kongrede delegeler Birdal için oy kullandı. Kongrede Bartınlı antrenörler seçime katılarak mevcut başkanı desteleyerek oy kullandılar.
Tek Liste ile gidilen seçimde Birdal 10.kez başkan seçildi
TÜFAD Zonguldak Şubesi’nin Olağan Genel Kurul toplantısı çoğunluğa bakılmaksızın 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü aynı yer ve saatte yapıldı. Mevcut Başkan Ahmet Birdal’ın tek aday olarak girdiği kongrede delegeler Birdal için oy kullandı. Tek liste ile gidilen Kongrede Ahmet Birdal, 10. dönem başkan seçildi. Zonguldak TÜFAD Zonguldak Şubesi’nin kurucu başkanı Ahmet Birdal bu görevi 29 yıldır sürdürüyor. TÜFAD Zonguldak Şubesi 1995 yılında kuruldu. Ahmet Birdal başkanlığı kurulduğu ilk yıldan itibaren aralıksız sürdürürken bir rekora da imza attı.
Uzun yıllar Galatasaray forması giyen ve Türk Milli takımının da yıllarca formasını giyen efsane futbolcu Ergün Penbe'de üyesi olduğu TÜFAD Zonguldak şubesi seçimlerinde oy kullandı. TÜFAD Yönetim kurulu listesini giren Ergün Penbe, Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.