![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/663f27e60ee8b.jpg)
Törene İl Müftüsü Ömer Keskin, din görevlileri, kafile başkanları ve hacı adaylarının yakınları katıldı.
İl Müftüsü Ömer Keskin yaptığı açıklamada, hacı adaylarına en güzel ve eksiksiz şekilde hac ibadetlerini yerine getirmek istediklerini belirtti. Keskin, "Hacca giden kardeşlerimiz ve yakınları heyecanla, yıllardır hac vazifesine kavuşmayı bekliyorlar. Allah sağlıkla, afiyetle gidip gelmeyi nasip eylesin inşallah. İlk durağımız Medine olacak. Orada 4-5 gün kaldıktan sonra Mekke'ye geçmiş olacağız" dedi.
14 yıldır hac ibadetini beklediğini ifade eden hacı adaylarından Belgüzar K. ise duygularını şu şekilde dile getirdi: "Hacca gitmeyi 14 yıldır bekliyordum. Rüyalarımıza giriyordu. Allah bize de nasip etti. Cenabıallah'ın evine gidiyoruz. İnşallah huzurla varacağız. Gazze'deki, Türkiye'deki kardeşlerimize, tüm Müslüman alemine dua edeceğiz."
Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından hacı adayları aileleri ile vedalaşarak otobüslerle Ankara'ya hareket etti.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI