Bartın’da araç yoğunluğunun fazla olması ve trafik ağlarının yeterince gelişmemiş olması trafik ve otopark sorununu çözülemez hâle getiriyor. Özellikle kent merkezinde araç sahipleri trafik yoğunluğundan kaçmak veya araçlarını park etmek için ilginç yöntemlere başvuruyor. Başvurdukları yöntemler kimi zaman, kent merkezinde ikamet eden vatandaşların mağduriyetine yol açıyor, kimi vatandaşların arasında tartışma sebebi oluyor.
Bartın yalı mevkii, trafik yoğunluğunun en fazla olduğu noktalar arasında yer alıyor. Bazı araç sahipleri, bazen trafik yoğunluğundan kaçmak, bazen de keyfi olarak, trafiğe dahil olmayan noktaları kullanıyor. Araç sahipleri, kendilerine ait olmayan bölgedeki apartman ve siteye ait giriş kısımlarından veya otoparklardan faydalanıyor. O noktalardan biri de Kırtepe Mahallesi'nde bulunan, Gümrük Sokak ve 165'inci sokak arasında kalan 627'inci Sokak.
Bahse konu olan sokak, Bartın Belediye Meclisinde gündeme geldi ve oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk edildi. Bartın Belediyesi her ne kadar vatandaşların talebi doğrultusunda çözüme yönelik adımlar atsa da, söz konusu sokakta bazı vatandaşlar arasında münakaşalara yol açabiliyor.
Bartın'da artan araç yoğunluğu ve yetersiz trafik altyapısı, kent merkezinde park sorununun çözümsüz bir hal almasına neden oluyor. Özellikle yalı mevkiinde yaşayan vatandaşlar, trafikten kaçmak ve park yeri bulmak için ilginç yöntemlere başvuruyor. Bu durum, bölge sakinleri arasında gerginliğe ve tartışmalara yol açıyor.Son olarak, Kırtepe Mahallesi'nde bulunan Gümrük Sokak ve 165'inci Sokak arasında kalan 627'inci Sokak'ta yaşanan bir olay, sorunun boyutunu gözler önüne serdi. Bir apartman sakini, park yeri bulmakta zorlanan sürücülerin, kendilerine ait olmayan siteye ait giriş ve otoparklardan faydalanmaya başladığını ve bu durumun hoşnutsuzluk yarattığını dile getirdi. Yaşanan bir tartışmada ise taraflar arasında gerginlik yaşandı ve bir kişinin bağırıp çağırarak söylemlerde bulunduğu iddia edildi.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Bartın yalı mevkii, trafik yoğunluğunun en fazla olduğu noktalar arasında yer alıyor. Bazı araç sahipleri, bazen trafik yoğunluğundan kaçmak, bazen de keyfi olarak, trafiğe dahil olmayan noktaları kullanıyor. Araç sahipleri, kendilerine ait olmayan bölgedeki apartman ve siteye ait giriş kısımlarından veya otoparklardan faydalanıyor. O noktalardan biri de Kırtepe Mahallesi'nde bulunan, Gümrük Sokak ve 165'inci sokak arasında kalan 627'inci Sokak.
Bahse konu olan sokak, Bartın Belediye Meclisinde gündeme geldi ve oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk edildi. Bartın Belediyesi her ne kadar vatandaşların talebi doğrultusunda çözüme yönelik adımlar atsa da, söz konusu sokakta bazı vatandaşlar arasında münakaşalara yol açabiliyor.
Bartın'da artan araç yoğunluğu ve yetersiz trafik altyapısı, kent merkezinde park sorununun çözümsüz bir hal almasına neden oluyor. Özellikle yalı mevkiinde yaşayan vatandaşlar, trafikten kaçmak ve park yeri bulmak için ilginç yöntemlere başvuruyor. Bu durum, bölge sakinleri arasında gerginliğe ve tartışmalara yol açıyor.Son olarak, Kırtepe Mahallesi'nde bulunan Gümrük Sokak ve 165'inci Sokak arasında kalan 627'inci Sokak'ta yaşanan bir olay, sorunun boyutunu gözler önüne serdi. Bir apartman sakini, park yeri bulmakta zorlanan sürücülerin, kendilerine ait olmayan siteye ait giriş ve otoparklardan faydalanmaya başladığını ve bu durumun hoşnutsuzluk yarattığını dile getirdi. Yaşanan bir tartışmada ise taraflar arasında gerginlik yaşandı ve bir kişinin bağırıp çağırarak söylemlerde bulunduğu iddia edildi.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
En mantıklısı sokaklardaki otopsrklarin İstanbul Ankara gibi buyuksehirlerde olan ücretli yapılması, belediyenin boşta adamı çok ver eline makbuzu yali, Kemer köprü,yalı komple otopark. Hem belediye kazanmış olur hem beleş diye sağa sola araba çeken olmaz.