Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bartın Şube Başkanı Niyazi Aydın, yazılı bir basın açıklaması yaparak tüm Bartınlıları 31 Aralık Pazar akşamı düzenlenecek olan "Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi" programına davet etti.AGD ve Milli Gençlik Vakfı tarafından organize edilen etkinlik, bu akşam saat 20.00'de Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Programa ilişkin bilgi veren AGD Bartın Şube Başkanı Niyazi Aydın, tüm Bartın halkını etkinliğe katılmaya davet etti.Aydın, programla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Miladi takvimle 2023 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız. Bizler, iyinin, doğrunun, güzelin, faydalının ve adil olanın hâkim olması için mücadele ediyor, bunun toplumların refah ve huzuru için en temel ihtiyaç olduğuna inanıyoruz."Programın ana temasını, küresel emperyalizmin dünyadaki zulüm düzenini sürdürme çabası ve insanları duyarsızlaştırma politikaları oluşturuyor. Aydın, "Suni gündemler ile insanlar gerçeklikten uzaklaştırılmakta" ifadesiyle, Yılbaşı etkinliklerini tarihimiz, kültürümüz ve inancımız ile alakası olmayan bir suni gündem olarak nitelendirdi.Aydın, İslam ülkelerinde ve mazlum coğrafyalarda yaşanan zulüm ve sıkıntılara vurgu yaparak, "İslam coğrafyalarına yönelik yapılan saldırıların tahammül düzeyi aşılmış ve dayanılmaz bir noktaya ulaşmıştır" dedi. Aydın, özellikle Mescid-i Aksa'nın 1948'den beri Siyonist İsrail tarafından işgal altında olduğunu hatırlattı.Programın amacı, her yıl 31 Aralık gecesi düzenlenen "Mekke'nin Fethi" etkinliklerini bu yıl "Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi" adı altında gerçekleştirmek. Aydın, "Fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz" diyerek, fetih kavramını sadece bir zaferin değil, aynı zamanda adaletin ve insani değerlerin hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu olarak tanımladı.Program, tüm Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Aydın, tüm Bartınlıları Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenecek programa davet ederek, "Fetih ruhunu ve hissiyatını birlikte yaşayabilmek ve manasını idrak edebilmek amacıyla tüm halkımızı davet ediyoruz" dedi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 31 Aralık 2023 - 10:32
Yılın son gecesinde Mekke'nin Fethi ve Kudüs
Anadolu Gençlik Derneği, Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi daveti düzenliyor.
GÜNCEL
31 Aralık 2023 - 10:32
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir