Bartın kent merkezinde Aladağ Mahallesi Kardelen sitesi mevkiinde yer alan trafik güvenlik aynaları, duyarsız vatandaşlar tarafından sık sık kırılıyor. Kazaların önlenmesinde kritik bir rol oynayan bu aynaların kırılması, bölge halkının tepkisini çekiyor.![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d678c40218.jpeg)
Trafik güvenlik aynaları, konveks (dış bükey) olarak üretilir ve bu fiziksel şekil sayesinde geniş bir görüş açısı sunar. Özellikle görünmeyen veya kör noktalarda yer alan araç veya yayaların görüş alanına alınmasını sağlayarak olası kazaların önlenmesinde önemli bir rol oynar.![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d67ab86eab.jpeg)
Bartın'ın Aladağ Mahallesi Kardelen sitesi mevkiinde bulunan trafik güvenlik aynası, yetkililer tarafından sitenin giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilmişti. Ancak duyarsız vatandaşlar tarafından bu ayna kırıldı. Üstelik bu olay ilk kez yaşanmıyor. Daha önce de aynı yol üzerinde bulunan başka bir trafik güvenlik aynası benzer şekilde kırılmıştı.
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d67cab2166.jpeg)
Bu aynaların sık sık kırılması, bölgedeki vatandaşlar arasında büyük bir rahatsızlık yaratmış durumda. Mahalle sakinleri aynaların kazaların önlenmesi için burada bulunduğunu ve her seferinde yenisini koymalarına rağmen yine de kırdıklarını ifade ettiler.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d678c40218.jpeg)
Trafik güvenlik aynaları, konveks (dış bükey) olarak üretilir ve bu fiziksel şekil sayesinde geniş bir görüş açısı sunar. Özellikle görünmeyen veya kör noktalarda yer alan araç veya yayaların görüş alanına alınmasını sağlayarak olası kazaların önlenmesinde önemli bir rol oynar.
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d67ab86eab.jpeg)
Bartın'ın Aladağ Mahallesi Kardelen sitesi mevkiinde bulunan trafik güvenlik aynası, yetkililer tarafından sitenin giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilmişti. Ancak duyarsız vatandaşlar tarafından bu ayna kırıldı. Üstelik bu olay ilk kez yaşanmıyor. Daha önce de aynı yol üzerinde bulunan başka bir trafik güvenlik aynası benzer şekilde kırılmıştı.
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d67cab2166.jpeg)
Bu aynaların sık sık kırılması, bölgedeki vatandaşlar arasında büyük bir rahatsızlık yaratmış durumda. Mahalle sakinleri aynaların kazaların önlenmesi için burada bulunduğunu ve her seferinde yenisini koymalarına rağmen yine de kırdıklarını ifade ettiler.
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d67e9a8e44.jpeg)