Futbol’da en küçük yaş gruplarında şenlikler olarak nitelendirilen mini minikler ve minikler şenliği müsabakaları hafta içi ve hafta sonu oynanan müsabakalarda devam ediyor.
Ömertepesi sentetik sahada dün oynanan 3 maçla U12 Ligi Minikler şenliği start aldı.
Dün start alan U12 Minikler şenliğinde Yeni Bartınspor, Bartın Gençlerbirliği, Bartın Ankaspor, Kozcağız Belediyespor, Amasra Gençlik ve Kömürspor ve Bartın Genç Orduspor takımları mücadele ediyor. Çift devre lig usulü oynanan müsabakalarda ilk hafta maçları 23 Mayıs Perşembe günü oynandı.
6 takımın ilk hafta oynadıkları karşılaşmalara sporcu velileri büyük ilgi gösterdi. U12 Minikler şenliği müsabakalarında geçen yılın şampiyonu Yeni Bartınspor ilk hafta Bartın Ankaspor ile karşılaştı.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki ekibin arasındaki mücadele büyük çekişmeye sahne oldu. 25’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçın ilk yarısı başa baş geçti.
Kıran kırana geçen ilk yarıda iki ekipte bol pozisyona girdi. Girilen pozisyonları Mustafa Ebu Zeyid Başaran (4) ve Kerim Bayar’la (1) değerlendiren Yeni Bartınspor ilk yarıyı 5-1 önde bitirdi. İlk yarı iki takımda açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. İlk yarıda iki takımda bol pozisyon üretti.
Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Hücumu düşüne iki ekipte bol pozisyon üretti. Müthişi bir mücadeleye sahne olan karşılaşma da iki takım oyuncuları sürekli tempoyu yükselterek izleyenler seyir zevki verdi.
Seyir zevki yüksek maçta girilen pozisyonları Enes Göktuğ Berber (2) ve Mustafa Ebu Zeyid Başaran ile değerlendiren Yeni Bartınspor karşılaşmadan 8-1 galip ayrıldı.
Yeni Bartınspor minik kramponları her iki yarıda ayağa paslarla oyunu domino etti. Sahanın her yerinde topu iyi kullanan Yeni Bartınspor girilen pozisyonlardan 8 golle sonuca ulaştı.
Yeni Bartınspor teknik direktörü Deniz Kıral atılan gollerde oyuncularını saha kenarında tebrik ederek maç boyunca moral motivasyon sağlaması gözlendi. Maç sonunda Yeni Bartınspor’un genç teknik adamları Gencer Demir ve Tuncay Cumhur oyuncularını tebrik etti.
U12 Minikler Şenliği müsabakalarında ilk hafta karşılaştığı güçlü rakibi Bartın ANKA Spor’u takımını 8-1 mağlup eden Yeni Bartınspor lige galibiyet ve 3 puanla başladı.
Muhammet Bayraktar