Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılı için "Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi" kapsamında Tel Çit Kurulumu Hibe Çağrı Dönemi'nin başladığını duyurdu.Bu proje, fındık bahçelerinin yabanıl hayvanlar tarafından oluşturulan zararlara karşı korunmasını amaçlıyor. Özellikle yaban domuzu ve ayı gibi zararlıların bahçeleri tehdit ettiği bölgelerde tel çitlerin kurulmasıyla çiftçilerin ürünlerini korumaları hedefleniyor.Başvurular için sağlanacak destekleme oranı %70 olup, bu destekleme KDV hariç olarak hesaplanacak. Proje uygulama bölgesi, Bartın İli Merkez ve Ulus ilçelerine bağlı köyleri kapsıyor. Başvuruların Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ulus İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılması gerekiyor.Çiftçiler, başvurularını 04-22 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirebilecekler.Haber Merkezi
EKONOMİ
Yayınlanma: 02 Mart 2024 - 11:02
Yaban Hayvanlarına Karşı Çiftçilere Destek
Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tel Çit Kurulumu Hibe Çağrı Dönemi'nin başladığını duyurdu.
EKONOMİ
02 Mart 2024 - 11:02
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir