Bartın’da, burnuna boncuk kaçan kız çocuğu acile getirildi. Acilde küçük çocuğa müdahale edilecek doktor bulunamayınca, ailesine “ya tedaviyi reddet ya da sevki kabul et” denildi.Evinde oyuncaklarıyla oynayan bir kız çocuğunun burnuna boncuk kaçtı. 3 yaşındaki küçük kız, oynadığı boncuklardan birini burnuna sokmasıyla ailesine korku dolu anlar yaşattı. Küçük kızın burnuna kaçan boncuğu fark eden aile hemen çocuklarını Bartın Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirdi. Burada çocuğun ailesiyle konuşan nöbetçi doktor, hastanede küçük kıza müdahale edebilecek bir doktorun bulunmadığını söyledi. Kızının burnundaki boncuğun çıkarılmasını bekleyen aile duruma tepki gösterdi.
AİLE TEPKİ GÖSTERDİKüçük kızın annesi B.Ö, duruma tepki göstererek, "Devlet hastanesinde sadece bir kulak burun boğaz doktoru olduğunu öğrendik. O da, pazar günü olduğu için hastaneye gelmiyor. Acil görevlileri bize ‘Zonguldak'a sevk edelim’ dediler. Sevk edilirken Sağlık Bakanlığı'nın aracı bizi götürecekmiş ama dönüş yine hastaya kalıyor. Doktor sayısına bir çare bulunmalı. Biz bugün çok korktuk. Biz cebimizde paramız olmasaydı özel hastaneye de gidemeyecektik" ifadelerini kullandı.Küçük çocuğun burnuna kaçan boncuk özel hastanedeki doktorlar tarafından çıkarıldı. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirlenirken, aile Bartın Devlet Hastanesi Başhekimliği'nden konunun araştırılmasını istiyor.MUHABİR - EDA KOÇ
AİLE TEPKİ GÖSTERDİKüçük kızın annesi B.Ö, duruma tepki göstererek, "Devlet hastanesinde sadece bir kulak burun boğaz doktoru olduğunu öğrendik. O da, pazar günü olduğu için hastaneye gelmiyor. Acil görevlileri bize ‘Zonguldak'a sevk edelim’ dediler. Sevk edilirken Sağlık Bakanlığı'nın aracı bizi götürecekmiş ama dönüş yine hastaya kalıyor. Doktor sayısına bir çare bulunmalı. Biz bugün çok korktuk. Biz cebimizde paramız olmasaydı özel hastaneye de gidemeyecektik" ifadelerini kullandı.Küçük çocuğun burnuna kaçan boncuk özel hastanedeki doktorlar tarafından çıkarıldı. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirlenirken, aile Bartın Devlet Hastanesi Başhekimliği'nden konunun araştırılmasını istiyor.MUHABİR - EDA KOÇ