Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile kurban konusunda halkı aydınlatmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla Bartın'da "2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu “İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi.Bartın Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezinde İl Müftüsü Ömer Keskin’in başkanlığında din görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda vekaletle kurban hizmetleri ve ilimizde kurulacak olan vekaletle kurban stantları hakkında istişarede bulunuldu.Bartın Müftüsü Ömer Keskin kurbanın sıradan bir ibadet olmadığını, kalpler arasında köprü kurduğunu, kardeşler arası sevgiyi artırdığını ifade ederek, “Dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimiz kurban geldiğinde bizim yolumuzu gözlüyorlar. Biz ümmetin duasıyız. Beklenen, gözlenen bir milletiz. Dua alan bir milletiz. Kardeşlerimizin beklentilerine, özlemlerine, dualarına cevap verebilmemiz açısından kurban önemli bir ibadettir” dedi.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 - 15:57
Güncelleme: 21 Mayıs 2024 - 16:04
Vekaletle Kurban Toplantısı
Vekaletle Kurban İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNCEL
21 Mayıs 2024 - 15:57
Güncelleme: 21 Mayıs 2024 - 16:04