Bartın merkeze bağlı İnkumu sahilinde hizmete sunulan İnkumu Kanalizasyon Atıksu Paket Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı projesi kapsamında döşenen atık su boruları geçtiğimiz günlerde suyun yüzeyine çıktı. Bu durum, bölge sakinleri arasında ciddi endişelere neden oldu.İnkumu sakinlerine göre, deniz tabanına döşenen atık su borularının su yüzeyine çıkmasıyla deniz suyunun renginde belirgin bir değişim gözlemlendi. Bu durum, kanalizasyon atıklarının denize karıştığı endişesini beraberinde getirdi.Borular Kumun Altına Alındıİnkumu sakinlerinin endişeleri üzerine Bartın Belediyesi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Belediye yetkilileri, boruların deniz tabanından su yüzeyine çıkmasının nedeninin gel-git olayları olduğunu belirtti. Ekiplerin hafta sonu gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda boruların kumun altına alındığı ifade edildi.Bartın Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "İnkumu Kanalizasyon Atıksu Paket Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı Tesisinin denizle bağlantısını sağlayan plaj bölümündeki boruların yüzeye çıkmasıyla ilgili çalışma gerçekleştirilmiştir. Tesisimiz sorunsuz şekilde çalışmaya devam etmekte olup, konuyla ilgili sosyal medyada yapılan eleştiriler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 12 Şubat 2024 - 10:20
Vatandaşlar Endişeliydi, Yetkililer Açıkladı
İnkumu sahilindeki atıksu borularının yüzeye çıkması endişe yarattı.
GÜNCEL
12 Şubat 2024 - 10:20