Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, Bartın'ın meşhur tatil beldesi İnkum sahili, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Temiz plajları, mavi bayraklı denizi ve eşsiz doğal güzellikleriyle İnkum, tatilcilerin vazgeçilmez rotası haline geldi.
İnkum sahili, özellikle hafta sonları ve tatil dönemlerinde yoğun bir kalabalığı ağırlıyor. Şehir merkezine yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve sunduğu çeşitli aktiviteler ile hem aileler hem de gençler için ideal bir tatil noktası oluşturuyor. Yetkililerin yaptığı yatırımlar ve düzenlemeler sayesinde sahil bölgesindeki hizmet kalitesi de artmış durumda. Bu yıl sahildeki restoranlar, kafeler ve diğer işletmeler turistlere daha iyi hizmet verebilmek için yenilendi.
Yoğunluğa rağmen, yetkililer sahil güvenliğini ve hijyenini sağlamak için titizlikle çalışıyor. Plajlarda düzenli olarak temizlik çalışmaları yapılıyor ve deniz suyunun kalitesi sürekli olarak kontrol ediliyor. Ayrıca, cankurtaran ekipleri gün boyu görev başında bulunarak tatilcilerin güvenliğini sağlıyor.
Yerli Esnafın Yüzü Gülüyor
Tatillerin canlanmasıyla birlikte İnkum'daki yerli esnaf da hareketli günler yaşıyor. Plaj çevresindeki restoranlar, kafeler ve hediyelik eşya dükkanları turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Esnaflar, pandeminin etkilerini atlatma sürecinde bu hareketliliğin ekonomik açıdan büyük bir rahatlama sağladığını belirtiyor
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
İnkum sahilinin temiz tutulması konusunda halkıda uyarmak gerekiyor, sigara izmaritlerini kumsala atmasınlar.