Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan okul ziyaretleri kapsamında Kurucaşile ilçesine bağlı Kurucaşile Anaokulu, Kurucaşile İlkokulu ve Ortaokulu, Kurucaşile Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Gemi Yapım Atölyesini ziyaret etti.
Kurucaşile Kaymakam V. Eda Sel ile Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı'nın eşlik ettiği okul ziyaretlerinde bilginin en değerli hazine olduğunu ve bu hazineye ulaşmak için kitap okumalarının ve araştırmalarının önemine değinerek eğitimin sadece derslerle sınırlı olmadığını, hayatın her anının öğrenme fırsatı sunduğunu ifade eden Vali Arslan, okul yönetimi ve öğretmenleri ile de bir araya gelerek okulların ihtiyaçları ve öğrencilerin eğitim durumları hakkında bilgi aldı.
Ayrıca Çok Programlı Anadolu Lisesi gemi yapımı atölyesini de gezen Vali Arslan, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden ve öğrencilerden bilgi aldı.
Haber Merkezi