Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın’da görev yapan basın mensuplarıyla düzenlediği kahvaltı programında bir araya geldi.
9 ila 10 Ocak tarihleri arasında Ankara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Valiler Toplantısı'na katılması sebebiyle gecikmeli olarak gerçekleşen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Basın mensuplarına özel düzenlediği toplantıda konuşan Vali Arslan şu ifadeleri kullandı:
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum. 10 Ocak aynı zamanda İdareciler Günü biliyorsunuz. Ben bundan dolayı Valiler Toplantısı için Ankara'daydım. Bugün bir araya gelmek nasip oldu. Öncelikle hepinizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tekrar tebrik ediyorum. Bizler, sizlerin vatandaşlar ile aramızda çok ciddi bir köprü oluşturduğunu biliyoruz. Sizler dönem dönem vatandaşlarımızın taleplerini, ilimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını bizlere aktarma noktasında gerçekten güzel bir işi yerine getiriyorsunuz. Tabii bunun yanı sıra sadece sorun aktarma değil, onun dışında da ilimizin tanıtımı noktasında bizlerin yaptığı çalışmaların kamuoyuna yansıtılması noktasında da ciddi katkılar sunuyorsunuz. Bunun için de hepinize çok teşekkür ediyorum. İlk göreve geldiğim andan itibaren ben kapımın herkese açık olduğunu söylemiştim. Elimden geldiğince de bütün vatandaşlarımızla görüşmeye çalışıyorum. Tabii bazen olamayabiliyor. Bu noktada da bize ulaşamayan, talepleri, sorunları iletme noktasında da sizin emeğiniz çok büyük.
Tabii gazetecilik mesleği gerçekten çok zor. Yedi yirmi dört sürekli sahada olmanız gerekiyor. Bunu özellikle şu an Gazze'de yaşayan gazeteciler açısından da görüyoruz ve ben Gazze'de hayatını kaybeden gazetecilerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Bugüne kadar yine bu tür zorlu görevlerde hayatını kaybetmiş olan bütün gazetecilere Allah'tan rahmet diliyorum. Sizlere sağlıklı, huzurlu, mutlu bir ömür diliyorum. 2024 yılı inşallah hepimiz için güzel, verimli bir yıl olur. Ülkemiz için daha güzel günleri hep birlikte görürüz. Dünya için de aynı şekilde inşallah barışa vesile olur.”
ŞEVVAL ALTINTAŞ