Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, 13 Ağustos 2023 tarihinde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın'ın Ulus ilçesi Samat Mahallesi'nde ikamet eden ailesini ziyaret etti.
Ziyarette, Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu ve beraberindeki heyet hazır bulundu.
Şehidin annesi Zeynep Yalçın ve babası Ahmet Yalçın ile bir süre sohbet eden Vali Arslan, şehidin ailesine başsağlığı ve sabır diledi.
Ziyaret esnasında din görevlileri tarafından Kur’an – ı Kerim okundu ve Ulus ilçe müftüsü tarafından dualar edildi. Aile ile yakından ilgilenen Vali Arslan, "Şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli ailelerine her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. Vatan toprakları üzerinde huzur ve güvenin temini için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz hiçbir zaman unutulmayacak." dedi.
Şehit Yalçın'ın ailesi de Vali Arslan'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
Haber Merkezi