Bartın'da üretime ve üreticilerin ihtiyaçlarına yönelik isteklerin karşılanması için çalışmalar ivedilikle sürdürülüyor. Bartın'da özellikle arıcılık faaliyetinin arttığı gözlemleniyor.
İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, Bartın'da arı yetiştiriciliği yapan Esra Lermi Sabancı'yı ziyaret etti. 2023 yılı 'Uzman Eller Projesi'nden 250 bin lira TL hibe desteği verilerek arı yetiştiricililiği ve bal Üretimi faaliyetine başlayan Esra Lermi Sabancı'nın faaliyetlerine destek veren ve kendisiini arıcılık işletmesinde ziyaret eden Önder, Sabancı'ya kolaylıklar diledi. Önder, 80 adet arılı kovan alarak projeye başlayan arı yetiştiricisinin, üretim sezonuna 126 adet aktif koloni ile gireceğini belirtti. Tarım ve Orman Müdürü Önder, "Uzman Elimiz nezdinde tüm arıcılarımıza bereketli bir sezon diliyorum" dedi.
Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/04/6620c0dbef4c2.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/04/6620c0f4eabd9.jpg)