Bartın'ın Amasra ilçe Belediye Başkanı Recai Çakır, bir paylaşım yaptı.Belediye Başkanı Recai Çakır, 10 sene önce yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden, maden işçilerini andı.
Başkan Çakır, Soma ve Amasra'da yaşanan maden kazalarını hatırlatarak, maden şehitlerini andı. Belediye Başkanı Çakır, "13 Mayıs 2014 günü Soma’da alınmayan önlemler, ihmaller, usulsüz işlemler, kâr hırsı 301 madenci kardeşimizin canına mal olmuştu. Soma’nın hesabını sormayan akıl, Amasra’da kaybettiğimiz 43 maden şehidimizin de faalidir. Ne Soma ‘yı unutacağız ne Amasra katliamının hesabını sormaktan vazgeçeceğiz!" ifadelerini kullandı.Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/6642048a0736b.jpg)