Bartın İl Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İl merkezinde gerçekleştirdikleri saha çalışması sonucunda dikkat çeken bir operasyona imza attı.
Saat 22.12 sıralarında gerçekleşen operasyonda, şüpheli bir araç durduruldu ve yapılan aramalarda çarpıcı bulgulara ulaşıldı.
Ö.F isimli şahsın yönetimindeki 74 .. plakalı araç, polis ekiplerinin dikkatini çekti. Araç üzerinde ve içerisinde yapılan detaylı aramada, bagaj kısmında kuru meyve poşeti içerisine gizlenmiş vaziyette 29.22 gram esrar maddesi ele geçirildi. Ayrıca, şüpheli şahsın üzerinde bulunan 9 mm BERETTA marka ruhsatsız tabanca ve bir adet şarjör de polis ekiplerince bulundu.
Yapılan operasyonla ilgili olarak şüpheli şahıs hakkında gerekli hukuki işlemlere başlanırken, emniyet güçleri olayla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ve silah kaçakçılığıyla mücadelede kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Kamu güvenliğini tehdit eden unsurlarla etkin bir mücadele yürüten emniyet güçleri, halkın güvenliği ve huzuru için çalışmalarını sürdürüyor.
ŞEVVAL ALTINTAŞ