Komşu ilimiz Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, serinlemek için denize giren üniversite öğrencisi Mert Karaağaç (20), denizde kayboldu. Karaağaç'ın cansız bedeni, Sahil Güvenlik ekiplerince bulundu.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı 1.sınıf öğrencisi olan Mert Karaağaç, serinlemek amacıyla denize girdi. Ancak kısa bir süre sonra Karaağaç, gözden kayboldu. Arkadaşları durumu fark ederek hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aradı.
Arama Kurtarma Çalışmaları
İhbar üzerine olay yerine Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Dalgıçlar su altından, sahil güvenlik botu ise su üzerinden arama tarama çalışması başlattı.
Acı Haber Geldi
Yoğun arama çalışmalarının ardından, Karaağaç'ın cansız bedeni denize girdiği yerin yakınlarında Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekiplerince bulundu. Gencin cenazesi, otopsi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.
Haber Merkezi