Çatmaca Yunus Emre Camii Konferans Salonu'nda düzenlenen düzenşenen "Umre Semineri" ile 22 umreci adayı manevi yolculuklarına hazırlandı.İl Müftüsü Ömer Keskin'in katılımıyla gerçekleşen seminerde, kutsal topraklarda yürünen yolların, peygamberlerin ayak izleri ve tarihi hatıralarla dolu olduğuna vurgu yapıldı. Müftü Keskin, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, ibadetlerin sadece fiziksel bir ziyaret olmadığını, aynı zamanda manevi bir bağ kurma çabası içinde olunması gerektiğini belirtti. Allah'a ve Resulüne hoşnut bir misafirlik sunmak için içsel samimiyetle dua edilmesi ve ibadetlerin yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı.Ayrıca, Müftü Keskin, Filistin'de zulme maruz kalan kardeşler için duaların eksik edilmemesi gerektiğini ifade etti. Bu sıkıntılı dönemde onlara destek olmak için duaların güçlendirilmesi çağrısında bulundu. Müftü ayrıca, Kudüs'ün düşüşünün sadece coğrafi bir değişim olmadığını, aynı zamanda bölgedeki dengeleri etkileyerek İstanbul gibi kutsal şehirleri de tehdit ettiğini söyledi. Bu nedenle, kafirlerin ürünlerini boykot etmenin, onların zulmüne destek vermemek adına önemli bir adım olacağını belirtti. Evlere bu ürünleri sokmamak, hem ekonomik hem de sosyal bir duruş sergilemek anlamına geldiğini ifade etti. Müftü Keskin, Kudüs'ün düşüşünün İslam coğrafyasını genel bir güvensizliğe sürükleyebileceğini vurgulayarak, birlik ve dayanışma içinde olunması gerektiğini dile getirdi.Seminerde umreye gidecek olan vatandaşlar ayrıca genel ve idari konularda da bilgilendirildi. ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 27 Aralık 2023 - 10:17
Umre semineri verildi
Bartın'dan Umre'ye gidecek vatandaşlara "Umre Semineri" verildi.
GÜNCEL
27 Aralık 2023 - 10:17
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir