U-13 Liginde sezonun 2.ci haftası bol golü maçlara sahne oldu. Alt kategorilerde düzenlenen U-13 Futbol Liginde heyecan ikinci hafta oynanan 2 karşılaşma ile tamamlandı.
Lig’de zirve mücadelesi veren Kemergençlikspor 2.ci hafta saahsında Kozcağız Belediyespor’u konuk etti.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda Genel Sekreterlik Görevini yürüten Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, ASKF yönetiminde başkan yardımcısı olan Kemergençlikspor başkanı İsmail Ekerbiçer, Kozcağız Belediyespor kulüp başkanı Ali Bilsin, Kozcağız Belediyespor eski yöneticisi Avni Özsoy, Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevliler, sporcu velileri ve çok sayıda sporsever izledi.
Ömertepesi sentetik sahada güneşli bir havada oynanan karşılaşmada futbolseverler 9 gol izleme fırsatı buldu. Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takımda karşılıklı ataklar geliştirdi. 5.dakikada ani gelişen Kemergençlikspor atağı golle sonuçlandı.
Kemergençlikspor ani kontratakta Serdar Gedik ile 1-0 öne geçti. Golden sonra iki takımda açık ve atak bir oyun ortaya koydu. Kemergençlikspor girdiği pozisyonları golle değerlendirdi ve Berat Murşit (2),, Engin Uçar ve Yiğit Ören’in attıkları gollerle ilk yarıyı 5-1 üstün tamamladı. Kozcağız Belediyespor’un ilk yarıdaki tek golünü Kadir Dönmez kaydetti.
Karşılaşmanın ikinci yarısında iki takımda etkili ve atak bir oyun sergiledi. Kozcağız Belediyespor ikinci yarıda rakibi karşısında daha derli toplu bir oyun ortaya koydu. İki takımın ikinci yarıda kıran kırana bir mücadele sergilemesi tribünde maçı izleyen futbolseverlerin alkışını aldı.
Sürekli hücumu düşünen iki takım oyuncuları bol pozisyon üretti. Karşılıklı ataklar şeklinde geçen maçın ikinci yarısında Serdar Gedik ve Kadir Dönmez ile 2 gol daha bulan Kemergençlikspor karşılaşmadan 7-2 galip ayrıldı ve 2.ci haftayı 3 puanla kapattı. Kozcağız Belediyespor’un ikinci yarıda ki golünü Murat Çelik kaydetti.