2023-2024 Sezonu Türkiye Basketbol Federasyonu Faaliyet Programında yer alan U-12 Kulüpler Arası Erkek Basketbol Müsabakalarında heyecan oynanan son hafta maçları ile devam etti.
24 Mayıs tarihinde start alan U12 erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında Ata Su Sporları Kulübü (A), Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü, TOKİ İlköğretim Okulu ve Bartın Basketbol Akademi takımları mücadele ediyor. Ligin son haftasında TOKİ İlköğretim Okulu kulübü ile Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü karşı karşıya geldi.
Ömertepesi Spor Salonunda oynanan iki ekip arasındaki karşılaşmaya Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner, gençlik spor müdürlüğü görevlileri ve sporcu velileri ilgi gösterdi.
Karşılıklı basketlerle ilk periyotta başa baş bir mücadele sergileyen iki ekipte izleyenlere müthiş bir maç izletirken, Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor kulübü etkili sayılar ile skor buldu ve ilk periyotu 6-4 önde bitirdi.
İkinci periyota hızlı başlayan iki takımda kıran kırana bir mücadele sergiledi. İkinci periyot kıran kırana bir mücadele şeklinde geçti. İkinci periyotta rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen TOKİ İlköğretim kulübü periyotu 11-2 aldı ve ilk yarıyı 15-8 üstün geçti.
Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan TOKİ İlköğretim Okulu kulübü etkili hücum organizasyonları gerçekleştirdi ve üçüncü periyotu 22-17 kazandı. Dördüncü periyotta üst üste sayılar bularak aradaki sayı farkını artıran TOKİ İlköğretim kulübü periyotu 7-0 karşılaşmadan da 29-17 galip ayrıldı ve final four’a yükseldi.