Türkiye Futbol Federasyonunun 2023-2024 sezonu faaliyet programın yer alan U11 Mini Minikler Futbol Şenliği müsabakaları Bartın’da hafta sonu oynanan ilk hafta maçları ile start aldı.
Çift devreli lig usulü düzenlenen U11 Mini Minikler futbol şenliği müsabakalarında 6 takım mücadele ediyor.
Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından ilimizde düzenlenen U11 Mini Minikler Futbol şenliği müsabakalarında ilk hafta maçında şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Bartınspor ile Bartın Gençlerbirliği karşı karşıya geldi.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki ekibin arasındaki karşılaşmaya sporcu velileri ilgi gösterdi. İki takım arasında oynanan mücadeleyi Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, ASKF Yönetiminde Genel Sekreterlik görevini yürüten Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, ASKF Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Kemerspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer, Kozcağız Belediyespor Kulüp Başkanı Ali Bilsin, Yeni Bartınspor Teknik Direktörü Deniz Kıral, Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Fatih Akdemir ve Kemergençlikspor antrenörü Murat Kaya izledi.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki ekibin arasındaki mücadele büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takımda kontrollü bir oyun ortaya koydu.
25’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçın ilk yarısı başa baş geçti. Kıran kırana geçen ilk yarıda iki ekipte bol pozisyona girdi. İki ekibin mücadelesi ilk yarı nefes kesti.
Karşılaşmanın ilk yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Başa baş şeklinde geçen maçın Yeni Bartınspor’dan Burak Ahmet Ünal ve Bartın Gençlerbirliği takımından Ali Zurnacı’nın karşılıklı attıkları gollerle 1-1 beraber bitti.
Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Hücumu düşüne iki ekipte bol pozisyon üretti. Müthişi bir mücadeleye sahne olan karşılaşma da iki takım oyuncuları sürekli tempoyu yükselterek izleyenler seyir zevki verdi.
Seyir zevki yüksek maçta girilen pozisyonlardı ikinci yarıda Kerem Aktaş (‘) ve Yusuf Aktaş ile değerlendiren Yeni Bartınspor karşılaşmadan 4-1 galip ayrıldı. U11 Mini Minikler şenliği müsabakalarında ilk hafta karşılaştığı güçlü rakibi Bartın Gençlerbirliği takımını 4-1 mağlup eden Yeni Bartınspor lige galibiyet ve 3 puanla başladı.