TFF’nin en alt kategorilerde dzüenlediği U11 Mini Minikler Futbol Şenliği ve U12 Minkler Futbol Liginin 2023-2024 sezonu faaliyet programına koymasının ardından Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Bartın Futbol İl Temsilciliği ligleri 18 Mayıs tarihinde başlattı.
U11 Ligi Minikler Şenliği müsabakalarına bu sezon 6 takım katılım gösterdi. Çift devreli lig usulü düzenlenen ligde üçüncü hafta maçları oynanan 3 karşılaşma ile tamamlandı. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Bartın Gençlerbirliği ligin köklü kulüpleri arasında yer alan Kozcağız Belediyespor ile karşılaştı.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki takım arasındaki mücadeleyi Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon başkanı Turgut Altınçubuk, ASDKF Yönetiminde Genel Sekreterlik görevini yürüten Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, Kozcağız Belediyespor kulüp Başkanı Ali Bilsin, Bartınspor A takım teknik sorumlusu Şerif Sevinçhan, saha komiseri Erdem Ersoy, Bartıngençlikspor teknik sorumlusu Adem Özbakan ve çok sayıda sporcu velileri izledi.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan ve mükemmel bir mücadele sahne olan maçta Bartın Gençlerbirliği takımı, Kozcağız Belediyespor karşısında son gülen taraf oldu.
Maça her iki takım da açık bir oyun anlayışı ile başladı. Karşılıklı ataklarla geçilen maçta gol perdesini Bartın Gençlerbirliği takımından Ömer Alpbenli açtı ve durumu 1-0 yaptı. Golden 6 dakika sonra Ömer Alp Benli skoru 2-0 yapan golü kaydetti.
Çekişmeli geçen maçın 15.dakikasında Furkan Çolak farkı üçe çıkardı. Müthiş çekişmeye sahne olan maçın 16.dakikasında Ömer Alp Benli farkı 4’e çıkaran golü kaydetti.
4-0 geriye düşen Kozcağız Belediyespor üst üste rakip kalede pozisyon üretti. 22.dakikada Arda Yılmaz ile farkı üçe indiren Kozcağız Belediyespor 24’de Umut’un penaltıdan kaydettiği golle aradaki farkı ikiye düşürdü. Geri kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Bartın Gençlerbirliği soyunma odasına 4-2 önde gitti.
İkinci yarıya hızlı başlayan Bartın Gençlerbirliği Eymen Akgün’ün attığı golle aradaki farkı üçe çıkardı. 5-2Lik skorun ardından rakip kalede gol arayan üst üste ataklar geliştiren Kozcağız Belediyespor Arda Yılmaz’ın attığı golle aradaki farkı 2’ye indirdi.
İkinci yarı rakibi iki takımda müthiş bir mücadele ortaya koydu. Bol pozisyonların yaşanduğı maçta geri kalan dakikalarda iki takımda girdiği pozisyonları değerlendiremedi ve karşılaşma Bartın Gençlerbirliği takımının 5-3 galibiyeti ile sona erdi.
U11 Mini Minikler şenliği müsabakasında sezonun üçüncü haftasın karşılaştığı Kozcağız Belediyespor’u gollü maçta 5-3 mağlup eden Bartın Gençlerbirliği iddiasını devam ettirdi.