2023-2024 sezonu Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen U11 Mini Minikler Şenliği futbol müsabakalarında liderliğini sürdüren Yeni Bartınspor sezonun 5.ci haftasında Kozcağız Belediyespor ile karşı karşıya geldi.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan maçta tam bir gol düellosuna sahne oldu. Maça lider Yeni Bartınspor etkili başladı. Kırmızı-siyahlı ekip ilk dakikada Burak Ünal’ın golüyle 1-0 öne geçti. Skor üstünlüğü sağlayan Yeni Bartınspor rakip kalede üst üste ataklar geliştirdi.
25 dakikalık bölümde Kerem Aktaş, Sedat Ulusoy ve Burak Ünal’ın golleri ile skoru 4-0 yapan Yeni Bartınspor karşısında ilk yarının bitimine 2 dakika kala Kozcağız Belediyespor Umut Kaçar’ın bulduğu golle aradaki farkı üçe indirdi. İlk yarı 4-1 Yeni Bartınspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.
İkinci yarıya etkili başlayan Yeni Bartınspor Mete Ulus’un attığı golle skoru 5-1’e taşıdı. Kozcağız Belediyespor geri kalan dakikalarda güçlü rakibi karşısında atak bir oyun ortaya koydu. İki takımda sürekli hücumu düşünürken girilen pozisyonları 3 golle Arda Yılmaz ile değerlendiren aradaki farkı bire indirdi.
Müthiş bir mücadeleye sahne olan Karşılaşmayı Burak Ünal (2), Kerem Aktaş, Sedat Ulusoy ve Mete Ulusoy’un attığı gollerle rakibi Kozcağız Belediyespor’u 5-4 mağlup etti ve 3 puanı 5 golle hanesine yazdırdı.
U11 Mini Minikler Şenliği müsabakalarında beşinci hafta Yeni Bartınspor Kozcağız Belediyespor gol düellosunu sahne oldu bol gollü geçen mücadeleden kırmızı-siyahlı ekip 5-4 galip ayrıldı ve ligde de liderliğini namağlup devam ettirdi.
Bol Gollü geçen maçı kazanan Yeni Bartınspor U11 Mini Minkler Şenliği müsabakalarında şampiyonluk hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.
Muhammet Bayraktar