TFF’nin en alt kategorilerde düzenlediği U11 Mini Minikler Futbol Şenliği müsabakaları 5.ci hafta karşılaşmaları oynanan 3 karşılaşma ile tamamlandı. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Bartın Gençlerbirliği alt liglere katılan Bartınspor ile karşılaştı.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki takım arasındaki mücadeleyi Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon başkanı Turgut Altınçubuk, ASKF Yönetiminde Genel Sekreterlik görevini yürüten Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, Bartınspor A takım teknik sorumlusu Şerif Sevinçhan, Bartın Gençlerbirliği antrenörleri Bilgin Çelik, Mustafa Uras, Bartın Gençlerbirliği altyapı koordinatörü Yusuf Özsoy,saha komiseri Erdem Ersoy, Bartıngençlikspor teknik sorumlusu Adem Özbakan ve çok sayıda sporcu velileri izledi.
Ömertepesi sentetik sahada mükemmel bir mücadeleye sahne olan maçta Bartın Gençlerbirliği takımı, Bartınspor karşısında son gülen taraf oldu. Maça her iki takım da kolektif bir oyun anlayışı ile başladı. Karşılıklı ataklarla geçilen maçta gol perdesini Bartın Gençlerbirliği takımından Ömer Alpbenli açtı ve durumu 1-0 yaptı.
Golden 10 dakika sonra Bartınspor’dan Emirhan Sivri durumu 1-1’e getiren golü kaydetti. İki takım sahada ilk yarı müthiş bir mücadele ortaya koydu. Geri kalan dakikalarda başka gol olmadı ve iki takım karşılıklı bulduğu gollerle soyunma odasına 1-1’lik beraberlikle gitti.
İkinci yarı rakibi iki takımda açık ve tempolu bir oyun sergiledi. Çekişmeli geçen ikinci yarının hemen başında Bartın Gençlerbirliği takımından Ahmet Aktaş durumu 2-1’e getirdi.
Golden 3 dakika sonra Bartınspor Emirkaağan Guni ile surumu 2-2’ye getirdi. Beraberlik golünün ardından Bartın Gençlerbirliği rakip kalede üst üste ataklar geliştirdi. Ömer Alpbenli ile skor ’da 3-2’lik üstünlük sağlayan Bartın Gençlerbirliği geri kalan dakikalarda Furkan Çiloğlu (2) ev Ömer Alpbenli’nin attıkları gollerle karşılaşmadan 6-2 galip ayrıldı.
U11 Mini Minikler şenliği müsabakasında sezonun beşinci haftasın karşılaştığı Bartınspor’u gollü maçta 6-2 mağlup eden Bartın Gençlerbirliği iddiasını devam ettirdi.
Muhammet Bayraktar