Covid19 pandemi koşulları sebebiyle 2020-2021 yıllarında 2 yıldır ara verilen U11 Ligi Mini Minikler Şenliği müsabakaları geçen yıl yeniden başlatıldı.
TFF’nin 2023-2024 sezonu faaliyet programında yer alan U11 Ligi Mini Minikler Şenliği müsabakaları İlimizde Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından organize ediliyor.
2023-2024 sezonunda U11 Mini Minikler Şenliği müsabakalarında 6 takım katılım gösterdi. Çift devreli lig usulü düzenlenen ligde ilk hafta maçları hafta sonu start aldı. Ligde ikinci hafta karşılaşmaları 21 Mayıs tarihinde oynanan 3 maçla tamamlandı.
Lige mağlubiyetle başlayan Bartın Gençlerbirliği sezonun ikinci haftasında ligin yeni takımı Bartın Genç Orduspor ile karşılaştı. Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki ekibin arasındaki karşılaşmaya sporcu velileri ilgi gösterdi.
Karşılaşmaya hızlı başlayan Bartın Genç Orduspor ilk dakikalarda rakip yarı sahada etkili oldu. Maçın ilk dakikalarında üst üste ataklar geliştiren Bartın Genç Orduspor Ahmet Emir Döngel ile skorda 1-0’lık üstünlüğü sağladı. Golden sonra rakip yarı sahada etkili olan Bartın Gençlerbirliği Ahmet Aktaş ile cevap verdi:1-1.
İki takım ilk yarı müthiş bir mücadele ortaya koydu. 1-1’ik eşitliğin ardından rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koyan Bartın Gençlerbirliği girilen pozisyonlardan Furkan Çiloğlu , Ömer Arslan ve Ali Kerem Zurnacı ile sonuç aldı ve ilk yarı soyunma odasına 4-1’lik skorla gitti.
Karşılaşmanın ikinci yarısında iki takımda hücum ağırlıklı bir oyun sergiledi. Bol pozisyonun yaşandığı maçın ikinci yarısında iki ekipte müthiş bir mücadele ortaya koydu. Zevkli ve çekişmeli geçen maçın ikinci yarısında Bartın Gençlerbirliği takımı rakibi karşısında etkili bir oyun sergiledi.
Ligin yeni takımı Bartın Genç Orduspor zaman zaman etkili kontrataklarla rakip kalede pozisyona girdi. İki takım oyuncuları tempolu bir oyun sergileyerek izleyenlere keyif verdi.
Çekişmeli geçen maçta rakibi karşısında ikinci yarıda girilen pozisyonlardan Osman Akgün’ün (2) attığı golle karşılaşmadan 6-2 galip ayrıldı. Bartın Genç Orduspor’un ikinci yarıdaki tek golünü Resul Çetin kaydetti. U11 Mini Minikler Şenliği müsabakalarında ikinci hafta karşılaştığı Bartın Genç Orduspor’u 6-2 mağlup eden Bartın Gençlerbirliği ligde de ilk galibiyetini aldı.