Yeniden Refah Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Faruk Tutkun yayınladığı Berat Kandili mesajında Berat gecesinde bir yıl içinde olacak bütün işlerin hükme bağlanıp ifası için Cenab-ı Hak tarafından meleklere verildiğini ifade ederek, "Gecesini ibadet ve dua ile gündüzünü oruçlu geçirmek faziletlidir. Bizlerde bu geceye ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz"dedi.Belediye Başkan Adayı Faruk Tutkun yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:"Ülke olarak geçtiğimiz zorlu süreçte birlik, beraberlik ve dayanışmanın her zamankinden çok daha büyük bir anlamı var. Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bu özel geceler, daha büyük anlamlar taşımaktadır.
Başta Bartın halkımız olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Gecesini kutluyorum. Rabbimden yapacağımız ibadet ve duaları kabul buyurmasını niyaz ediyorum. Bu kutlu gecenin, tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum"Haber Merkezi
Başta Bartın halkımız olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Gecesini kutluyorum. Rabbimden yapacağımız ibadet ve duaları kabul buyurmasını niyaz ediyorum. Bu kutlu gecenin, tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum"Haber Merkezi