İlimiz 2023-2024 Etkinlik takviminde yer alan Türkiye Kupası Bartın Satranç il birinciliği açık turnuvası 6-7 Ocak 2024 tarihlerinde düzenlendi. Bartın Gençlik Merkezi Çok Amaçlı salonunda düzenlenen satranç turnuvası 1 kategoride gerçekleştirildi. Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye Kupası Satranç il birinciliği açık turnuvası sonunda derece elde eden sporculara kupa ve madalyaları düzenlenen törenle takdim edildi.
Türkiye Kupası Satranç İl birinciliği açık turnuvasında derece elde eden sporculara kupa ve madalyaları Spor Hizmetleri Müdürü İhsan Alptekin, Gençlik Hizmetleri Müdürü Muammer Kaya, Satranç İl temsilcisi Dinçer Çelik ve diğer davetliler tarafından verildi.
Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sosyale medya hesabından düzenlenen turnuva ile ilgili paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:
“Spor Hizmetleri Müdürümüz Sayın İhsan Alptekin ,Gençlik Hizmetleri Müdürümüz Sayın Muammer Kaya , Satranç İl temsilcimiz Dinçer Çelik, Baş hakem Kadir Üstün , Baş Hakem yardımcısı Bilin İstek ve Hakemlerimiz Hakemler Side Dayan , Abdurrahman Adabas , Okan Bulut , İbrahim Tunç Tetik' e teşekkür ederiz .
Turnuvada dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.”
Muhammet Bayraktar