Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2023-2024 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında organize ettiği U14 Bölge Şampiyonası oynanan son gün karşılaşmaları ile sona erdi.
U14 Erkekler Beyaz Grup Bölge şampiyonasında A grubunda mücadele eden Türk Telekom oynadığı ilk maçında karşılaştığı Çankırı Basketbol Akademi takımı 86-29, ikinci maçında karşılaştığı Karabük Akademisi takımı 125-23 mağlup etti.
Türk Telekom son maçında Sakarya Basket takımı ile karşı karşıya geldi. Ömertepesi Kapalı Spor Salonu’nda oynanan iki ekip arasındaki karşılaşmayı Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş, Spor Hizmet Müdürü İhsan Alptekin, Türkiye Basketbol Federasyonu Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner, Türkiye Basketbol Federasyon Temsilcisi Erdem Demirsoy, TBF Hakem Değerlendiricisi Hasan Güngör 2 takımın yöneticileri, basketbol antrenörleri , müsabakada görev yapan personel, federasyon hakem gözlemcileri ve çok sayıda sporsever izledi.
İki takım arasındaki çekişmeli geçen mücadeleyi İstanbul bölgesinde İsmail Arslan – Çorum Bölgesinden Hüseyin Mert Şeker hakem ikilisi yönetti.
. Karşılıklı basketlerle ilk periyotta başa baş bir mücadele sergileyen iki ekipte izleyenlere müthiş bir maç izletirken, Ankara temsilcisi Türk Telekom etkili sayılar ile skor buldu ve ilk periyotu 22-14 önde bitirdi. İkinci periyotta etkili oyununu sürdüren Türk Telekom üst üste sayı bularak ilk yarıyı da 46-24 üstün geçti.
Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan Türk Telekom etkili hücum organizasyonları gerçekleştirdi ve üçüncü periyotu 22-8 kazandı.
Dördüncü periyotta üst üste sayılar bularak aradaki sayı farkını artıran Türk Telekom takımı karşılamadan 84--57 galip ayrıldı . İlk iki maçını kazanan Türk Telekom son maçında ise Sakarya Basket takımı 84-57 yenerek A grubunu lider tamamladı. Gruptan namağlup lider çıkan Türk Telekom Türkiye basketbol Federasyonu tarafından açıklanacak yarı final gruplarına katılacak.
Muhammet Bayraktar