TTK tarafından yapılan açıklamada “2 bin Gruplu işçi alımı kura çekimi sonucunda “Asıl” aday olarak işe girmeye hak kazanan, ancak sağlık muayenesi yapılmak üzere sevk edildikleri tam teşekküllü hastanelerce haklarında (19.03.2024 tarihine kadar Kurumumuza intikal eden rapor sonuçlarına göre) “Çalışamaz” kararı verilen ve Arşiv Araştırma sonucuna göre işe başlamaya engel durumu olan adayların yerine, aşağıdaki listelerde isimleri bulunan 351 Yedek aday çağrılmıştır.
YEDEK adayların; ücretleri kendileri tarafından karşılanmak suretiyle TTK Beden Gücü Yönergesi hükümlerine göre sağlık muayenelerinin yapılabilmesi için Kurumumuzca belirlenen Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine sevk edilmek üzere;
25.03.2024 – 29.03.2024 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile birlikte Zonguldak TTK Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı İşçilik Servisine müracaat etmeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.
TTK 8. etap Bartın’dan çağırılan 40 kişi:
YEDEK ADAYLARIN YANINDA GETİRECEĞİ BELGELER
Nüfus Cüzdanı ve fotokopisi
En son bitirdiği okul diploması ve fotokopisi
4 adet vesikalık resim
İkametgâh belgesi
Nüfus kayıt örneği
Varsa askerlik terhis belgesi (fotokopi)
Varsa Sigorta sicil numarası ve Başlangıç tarihi (Gün, Ay, Yıl) (Fotokopi)
NOT: Belgelerinden herhangi biri eksik olan adayların hiçbir belgesi kesinlikle alınmayacak olup, belgelerin şeffaf dosya içerisinde getirilmesi gerekmektedir.
ŞEVVAL ALTINTAŞ