Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık Başkanlığında Bartın TSO hizmet binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, Meclis Başkanı Hüseyin Çalıkoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Salim Cem Yıldız ve Keramettin Şenkal, Sayman Üye Hasan Ufuk, Yönetim Kurulu Üyeleri; Necati Sandıkçı, Sertaç Şimşek, Yücel Oğullar ve Genel Sekreter Ahmet İncekara katılım sağladı. Gündem maddelerinin değerlendirilmesi ile başlanan toplantı, gelen evrakların tetkiki, dilek ve temenniler ile sona erdi. Yönetim kurulu toplantısı sonrasında, ilimizin ekonomik kalkınması ve işsizlikle mücadelede yeni adımlar atmaya odaklanan Bartın TSO yönetimi, istihdam garantili kurslar konusunda önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, işgücü piyasasındaki değişimleri göz önünde bulundurarak, işsizlikle mücadele stratejilerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması üzerine yoğun bir tartışma yürütüldü. Başkan Balık, istihdam garantili kursların, iş arayan bireylere mesleki becerilerini artırma ve iş bulma şanslarını artırma konusunda önemli bir rol oynayabileceğine dikkat çekti. Yönetim kurulu üyeleri, istihdam garantili kursların etkili bir şekilde uygulanması ve iş dünyasıyla işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardı. Ayrıca, kurs programlarının işverenlerin ihtiyaçlarına ve sektörün taleplerine uygun olarak şekillendirilmesi gerektiği vurgulandı. Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 04 Haziran 2024 - 16:40
TSO'da Yönetim Toplandı
Bartın TSO'da Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.
GÜNCEL
04 Haziran 2024 - 16:40