Türkiye’nin en kapsamlı temizlik ve hijyen projesi olan Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar, 81 ilde başladı.
Proje kapsamında ÖBA'da yayınlanan "Okullarda Hijyen Eğitimi Semineri" ile okul idarecileri ve destek personeline temizlik ve hijyen eğitimleri veriliyor. Öğretmenler ise "Hijyen Eğitimi Semineri" videolarıyla okul öncesinden ilkokula, ortaokuldan liseye kadar milyonlarca öğrenci ve veliye bu eğitimleri aktarıyor.
Proje kapsamında, öğretmenlerin liderliğinde, "yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesi" doğrultusunda sosyal sorumluluk kampanyaları hayata geçiriliyor, iyi uygulama örnekleri tüm Türkiye'de yaygınlaştırılıyor.
Tertemiz yarınlarda biz de varız
Bartın Turgut Işık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı ve OPET işbirliğinde yürütülen ‘’Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar’ ’projesi kapsamına ilkokul öğrenci ve velilerine Hijyen farkındalığı kazandırmak için seferber oldu. Kampanya süresince öğrencilere müzikli gösteriler eşliğinde temizliğin önemi anlatılırken, velilere de seminerler düzenlenecek. Tertemiz yarınlarda Sağlık Alanında eğitim öğretim faaliyetleri yürüten okulun öğrencilerinin gösterileri ilkokullarda keyifle izlendi.