Engelliler Haftası nedeniyle özel gereksinimli gençler için Temsili Askerlik Töreni düzenlendi. Bartın Deniz ve Garnizon Komutanlığı’nca düzenlenen törene; Bartın Valisi, Garnizon Komutanı, Belediye Başkan Vekili, Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı, İl Müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Temsili Askerlik Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin konuşma yaparak, Engelliler Haftası’nın önemine değinerek özel gençler ve ailelerinin askerlik heyecanına ortak oldu.
Programda söz alan Bartın Valisi Nurtaç Arslan, temsili askerlik yapan özel gençlerin heyecanlarına ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Arslan, millet olarak vatana duyulan sevginin en güzel örneğini özel gençler ve ailelerinin gözlerinde görmekten ve bu sevgiye şahit olmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu belirtti. Bu özel töreni tertip eden komutanlara ayrıca teşekkür eden Vali Arslan, gençlere ömür boyu aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diledi.
Bartın Valisi Arslan ve protokol üyeleri tarafından özel bireylere terhis belgelerinin verilmesi ve silah sergisinin gezilmesi ile tören sona erdi.MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/664612c1081e3.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66461276513e8.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/6646129aea418.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/664612d94a838.jpg)