Bartın Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda başlatılan “Telefonumu Bırakıyorum Kitabımı Okuyorum” projesi uygulanmaya devam ediyor. Kitap okuma projesine, eğitimciler ve veliler destek veriyor.
Çaydüzü İlköğretim Okulu eğitimci ve personelleri çocuklara örnek olabilmek için adeta kitap okuma yarışına girdi. Kitap okuma projesi ile öğrencilerin hayal gücü ve iletişim becerilerini arttırabilmek amaçlanıyor.
Teknolojinin çağ atladığı ve hemen hemen her çocuğun elinde bir tablet veya telefon olduğu görülen bu dönemde öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve teknoloji bağımlılığının etkisinden kurtarmak hedeflendi. Çaydüzü İlköğretim Okulu, bu projede ben varım diyerek öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için uğraş veriyor.
Haber Merkezi