21 Mart Dünya Ormancılık Haftası kapsamında Bartın Orman İşletme Müdürlüğü, Bartın kent merkezinde unutulmaz bir etkinliğe imza attı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen Ücretsiz Fidan Dağıtımı etkinliği, Bartın'ın önemli kamu görevlilerinin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Etkinlik, Bartın Valisi Nurtaç Arslan'ın katılımıyla başladı. Vali Arslan, Bartın Vali Yardımcıları Uğur Karakaya ve Zeynep Topçu ile birlikte, Bartın İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, Orman İşletme Müdürü Temel Nadir ve diğer protokol üyeleriyle birlikte fidan dağıtımını gerçekleştirdi.
Etkinlik boyunca, Bartınlı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören 4 bin adet tüplü fidan, halka ücretsiz olarak dağıtıldı. Vali Nurtaç Arslan, bizzat halka hitap ederek, çeşitli türlerdeki fidanları dağıttı. Arslan, hhlamur, kiraz, fıstık çamı, koca yemiş, defne ve kızılcık gibi birçok fidanı vatandaşlara teslim etti.
Bu anlamlı etkinlik, sadece fidan dağıtımı ile sınırlı kalmadı; aynı zamanda ormancılığın önemini vurgulayan bir platform oldu. Katılımcılar arasında yapılan konuşmalar ve bilgilendirme faaliyetleriyle, ormancılığın çevre, ekonomi ve toplum üzerindeki olumlu etkileri vurgulandı.
Ayrıca, fidan dikmenin ve ormanların korunmasının herkesin sorumluluğunda olduğu önemle vurgulandı. Dağıtılan fidanların gelir getirici fidanlar olması da dikkat çekti.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI